Je pro nás důležité, abyste se v celoročních mobilních domech SUPER ARKTIK ® cítili vždy příjemně. Přemýšleli jsme, jak zajistit maximální tepelný komfort v každém ročním období. Řešením je elektrické vytápění infra fóliemi Heatflow®.

1) JAK VYTÁPĚNÍ HEATFLOW ® FUNGUJE?
Ve stropě jsou zabudovány Heatflow® infra fólie. Infra záření je ze stropu vysíláno do podlahy, která teplo absorbuje. Nahřátá podlaha následně zahřívá stěny a vzduch. Stropní systém infra fólií Heatflow® tak vytváří stav rovnoměrné tepelné akumulace celé konstrukce mobilního domu s nejefektivnějším ohřevem vzduchu.

2) JAKÉ JSOU PŘEDNOSTI HEATFLOW® INFRA FÓLIÍ?
- Vždy ideální teplota. Infra fólie nepřetržitě udržují ideální teplotu. Nestřídají se tak intervaly přetopení a následného vycházení.
- Dokonalá tepelná pohoda. Příjemné teplo sál ze všech rovnoměrně nahřátých ploch v interiéru, nezávisle na venkovních teplotách.
- Úspora elektrické energie. Maximálně efektivní využití elektrické energie pro rychlé přehřátí mobilního domu garantuje nízké provozní náklady na topení.
- Zdraví nade vše. V nahřáté konstrukci nevzniká vlhkost, vzduch je rovnoměrně ohříván od všech ploch, není vysušen a nedochází k jeho nadměrné cirkulaci. Jelikož sálavé teplo nevíří a nevysušuje vzduch, je vhodné i pro alergiky a astmatiky.
- Bezporuchovost. Systém infra fólií neobsahuje žádný komponent náchylný k opravě nebo servisu.

2) JSOU INFRA FÓLIE HEATFLOW® OPRAVDU BEZPORUCHOVÉ? 
Základem topné infra fólie je soustava velkého počtu uhlíkových vláken, která jsou paralelně uchycena na měděné sběrnici.

Co se stane, pokud dojde k poškození uhlíkových vláken? Jediný způsob, jak infra fólii pokazit je její přeseknutí či rozříznutí. Pokud dojde k přeseknutí uhlíkových vláken neznamená to, že jste přišli o topení. Topení pracuje dále kromě přerušené části, kde je přesenkuto uhlíkové vlákno. Navíc to ani nepocítíte, jelikož topení je „předimenzované“ pro případ extrémně nízkých teplot. Například na fólii o rozměru 0.5 x 3m je přibližně 10.000 uhlíkových vláken. Pokud přeseknete 10 vláken, ani to nepocítíte. Přestavte si, že žárovka by měla ne jedno, ale 10.000 wolframových vláken. Pokud by se poškodilo 10 vláken, také byste nepostřehli, že žárovka svítí méně intenzivně.

Co se stane, pokud dojde k poškození měděné sběrnice? V mobilním domě je nainstalován větší počet nezávislých infrafólií, které jsou paralelně propojeny. V případě, že se poškodí měděná sběrnice na jednom pásu, topení na ostatních pásech bude fungovat nadále. Jen v místě poškozeného pásu bude studenější strop.

3) JAKÉ JSOU NÁKLADY NA TOPENÍ V MOBILNÍCH DOMECH SUPER ARKTIK ®
Klíčem k nízkým nákladům vytápění infra fóliemi je jeho rychlá odezva. Co to znamená? Máte-li nastavenou na termostatu teplotu 23°C, infra topení se při dosažení nastavené teploty co nejdříve vypne. Pokud teplota klesne na 22°C, infra topení a zapne. Trvá to relativně krátkou dobu, přibližně 3 až 5 minut. Tato rychlá odezva zaručuje, že infra topení nehřeje nepřetržitě, ale pouze určitou část dne, po kterou spotřebovává elektrickou energii.

Jak si alespoň přibližně umíte vypočítat náklady na vytápění infra fóliemi? Podle PRŮKAZU ENERGETIKÉ NÁROČNOSTI, celková denní energie potřebná k vytápění nejoblíbenějšího 3-pokojového mobilního domu Super Arktik Model 1 s užitnou plochou 43,9 m² je 0,39 kWh/m². Při průměrné ceně elektrické energie 4,7 Kč/kWh (portál Energie 123, prosinec 2023) a topné sezóně 180 dní jsou celkové náklady následující:
43,9 x 0,39 x 4,37 x 180 = 13 467 Kč

Máte další dotazy? Kontaktujte nás, nebo navštivtě na našich prodejních místech v Brně, nebo Ružomberku.