Přemýšlíte o koupi CELOROČNÍHO mobilního domu? Proč můžeme mobilní domy SUPER ARKTIK ® považovat ve českých klimatických podmínkách za celoroční? A proč jsou dováženy mobilní domy z Velké Británie a Nizozemska vhodné především pro sezónní využití? K vyvození tohoto závěru stačí srovnání klimatu v Nizozemsku a Velké Británii s klimatem v Čechách (zdroj UsualWeather.com).

Klimatické pomery:

  • Velká Británie, Nizozemsko: mírné mořské klima s mírnými zimami
  • Česko, Slovensko: teplá léta, studené zimy

Průměrné teploty během nejchladnějšího měsíce Leden:

  • Velká Británie, Nizozemsko: minimální průměrná teplota 3,4 ℃ | maximální průměrná teplota 8,1 ℃
  • Slovensko, Česko: minimální průměrná teplota -3,3 ℃ | maximální průměrná teplota 2,6 ℃

Z uvedeného vyplývá, že české klimatické podmínky jsou výrazně odlišné od klimatických podmínek v Nizozemsku či Velké Británii. Proto i například tloušťka zateplení dovážených mobilních domů je výrazně menší, než v mobilních domech SUPER ARKTIK®.

Právě dlouholeté zkušenosti s prodejem zahraničních mobilních domů a uvedené klimatické rozdíly nás dovedly k potřebě vymyslet a vyrábět mobilní domy vhodné pro naše klimatické podmínky. Léty projektování, zkoumání a testování vznikl úspěšný celoroční mobilní dům SUPER ARKTIK ®

Proč je mobilní dům SUPER ARKTIK® opravdu celoroční i v našich klimatických podmínkách? Jedním z důvodů je kvalitní masivní zateplení šedým grafitovým polystyrenem. Výhody grafitového polystyrenu jsou:

  • Grafitový polystyren je tepelněizolační materiál, který zvyšuje účinnost zateplení až o 20% ve srovnání se stejnou tloušťkou obvodové stěny při použití bílého polystyrenu.
  • Grafit odráží teplo zpět k jeho zdroji, což mimořádně zlepšuje tepelnou izolaci grafitových polystyrenových desek.
  • Výborné tepelněizolační vlastnosti neztrácí ani při změně teplot. Své vlastnosti si dokonce zachovává i při krátkodobém zahřátí na 95 ℃.
  • Grafitový polystyren má výbornou paropropustnost. Jelikož slabě absorbuje vlhkost, vytváří nevhodné prostředí pro vznik plísní.
  • Nevytváří tepelné mosty.

Ke komfortu mobilního domu během chladnějšího období přispívají samozřejmě také kvalitní pětikomorová okna s dvojsklem, efektivní infratopení a celková konstrukce celoročního mobilního.

Mobilní domy se vyrábějí dle evropské normy ČSN EN 1647+A1. V této normě, v odstavci 5.6 (Klasifikace tepelné izolace a topení) se udává, že průměrný prostup tepla U konstrukčních prvků, včetně oken dveří a střešních otvorů nesmí přesáhnout hodnotu 1,2 W/(m².K). Hodnota prostupu tepla celoročního mobilního domu SUPER ARKTIK ® je pouhých 0,34W/(m².K).

Hledáte celoroční mobilní dům vhodný do našich klimatických podmínek? Právě jste ho našli! SUPER ARKTIK ® . Stačí si už jen vybrat model Super Arktik ORIGINAL®, Super Arktik WOOD® či Super Arktik MODERN®

Potřebujete více informací? Kontaktujte nás telefonicky či emailem. Nebo rovnou navštivte náš showroom v Brne, nebo Ružomberku.