Plánujete řešit vlastní bydlení? Odevšad však slyšíte, že z důvodu vysokých úrokových sazeb a cen nemovitostí, růstu cen energií a materiálů je „bydlení ve vlastním“ pro vás nedostupné? Že dnes není vhodný čas kupovat si vlastní bydlení? Je tomu opravdu tak?

Faktem je, že podle posledního vydání Property Index ze srpna 2023, který mapuje, jak bývají Evropané a kolik jich stojí, češi potřebují ke koupi nového bytu o rozloze 70 m² až 13 ročních hrubých mezd. V dostupnosti vlastního bydlení je Česko předposlední ze všech zemí Evropy. Hůře jsou na tom v Evrope jen slovaci, kteří ke koupi nového bytu potřebují až 14 ročních hrubých mezd. Pokud jde o průměrnou transakční cenu nových nemovitostí v České republice, v roce 2022 se ve srovnání s rokem 2021 zvýšila o 12% na hodnotu 3753 €/m², t.j. přibližně 91.100 Kč/m².

Ale líbilo by se Vám bydlení ve vlastním rodinném domě 3+kk, který je díky ceně 35 541 Kč/m² dostupný téměř pro každého, jeho koupi lze financovat hypotékou, je postaven z prémiových materiálů a jeho provoz je přátelský k Vaší peněžence? Přesně tyto parametry splňuje rodinný dům Super Arktik ® FAMILY.